Çok Konuşulan Kripto Para Yasası Meclisten Geçti! Neler Değişecek! Çok Konuşulan Kripto Para Yasası Meclisten Geçti! Neler Değişecek!

Bugün kripto piyasaları olumlu bir görünüm sergiliyor. Toplam kripto piyasa değeri %1.5'in üzerinde büyüyerek 1.18 trilyon dolara geri döndü. Dün yaklaşık %5'lik bir volatilite yaşadıktan sonra, toplam piyasa değeri henüz 17 Mart'ta test ettiği seviyenin üzerinde günlük bir kapanış gerçekleştiremedi. Şu anda, ilk 100 kripto para birimi arasında, 75'i dünkü durumuna göre pozitif kalırken, 25 altcoin düşüş yaşadı.

Bitcoin, Binance CEO'su hakkında dün çıkan söylentiler nedeniyle panik satışına maruz kaldı ve 27.200 dolar seviyesine düştü, ancak hızla toparlandı ve dün akşamından beri 28.250 dolar civarında işlem görerek 1.000 doların üzerinde artış gösterdi. İlk 10 kripto para birimi arasında, Elon Musk etkisi nedeniyle DOGE'un günlük bazda %30 değer artışı gördü ve şu anda 1 sent seviyesinde işlem görüyor. DOGE, kazanımlarının önemli bir kısmını korumayı başardı ve Elon Musk'ın DOGE ile ilgili vaatlerinin artabileceği beklentileri alıcıların bu kripto para birimine ilgisini sürdürmesine neden olabilir.

Son birkaç günde ilk 10 kripto para birimi arasında önemli bir artış yaşayan XRP, bugün %3 oranında düştü ve 50 sent seviyesinde işlem görüyor. BNB ile birlikte büyük altcoinler arasında düşüş eğilimi gösteren kripto paralardan biri oldu. Diğer yandan BNB, Binance üzerindeki artan baskı nedeniyle zayıflığını sürdürüyor. Bugün hafif bir satış eğilimi göstermesine rağmen, BNB 310 doların üzerinde kalmayı başardı.

İlk 10 arasındaki diğer dikkat çeken varlıklar arasında, Bitcoin'den daha iyi performans gösteren Ethereum ve Solana yer alıyor. Son 24 saatte %3 artış gösteren ETH bugün 1.870 dolara kadar yükseldi ve Mart'ın ikinci yarısından bu yana görmediği bir fiyat aralığında işlem yapmaya başladı. Solana ise bugün %3 arttı ve Mart'ın son haftasından bu yana 20-21 dolar arasındaki rutin hareketine devam etti.

Binance, Türk Lirası çekimini sınırlandırdı | Independent Türkçe

Editör: Burhanettin Ercuman