Doge coin furyası son mu buluyor ! Doge coin furyası son mu buluyor !

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta düşüş yaşamış ve hafta sonunda da satışlar devam etmişti. Ancak haftanın başında piyasalarda hafif bir toparlanma görüldü ve genel olarak yatay bir seyir izlendi. Toplam piyasa değeri 1,28 trilyon dolar seviyelerinde başlayan hafta, çıkışlarla birlikte %10'luk bir düşüş yaşadı. Bitcoin, önceki hafta 30.000 dolarlık psikolojik seviye üzerinde kalamayınca 27.000 dolar seviyesine kadar düştü. Ancak son 48 saatte satıcı gücünün zayıflamasıyla birlikte kripto paralar yatay seyretti.

BTC son bir haftada %7 düştü ve dünden bu yana %0,6 oranında bir gerilemeyle 27.450 dolardan işlem görüyor. Ethereum da haftalık bazda %10'a ulaşan kayıplar yaşadı ve son 24 saatte %1,5'e yakın düşüşle 1.850 dolardan işlem gördü. En büyük 10 kripto para arasında haftalık bazda %15'e yakın düşüş gösteren DOGE, MATIC ve SOL, bugün de en çok düşenler arasında yer aldı. Buna karşılık BNB %0,5 oranında bir yükselişle artıda hareket eden tek kripto para olarak öne çıktı.

Altcoin piyasasında da genel olarak düşüşler görüldü ve ilk 100 kripto paranın 82'si ekside kaldı. Ancak Stacks (STX) %4'lük bir yükselişle pozitif ayrışırken, Injective, PancakeSwap, Arbitrum, Woo Network ve OKB gibi altcoinler bugün en çok düşenler arasında yer aldı.

Vadeli işlemler, ABD işlem saatlerine yaklaşılırken yatay bir seyir izlerken, dolar endeksi geçtiğimiz hafta 102 seviyesini test ettikten sonra aşağı yönlü bir trend izledi ve kripto piyasalarıyla paralel bir düşüş yaşadı.ABD'de bankalar için kripto para kararı - Son Dakika Haberleri

Editör: Burhanettin Ercuman