Bugün kripto para birimi endüstrisindeki en önemli 5 gelişme şunlardır:

Shibarium beta ağı başlatılmasından bu yana önemli bir kilometre taşına ulaştı ve şu anda platforma bağlı 14 milyon cüzdan bulunuyor. Bu, Shibarium'un benimsenmesi açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlıyor ve SHIB jetonu yakma işlemi üzerinde büyük bir etkisi olacağı tahmin ediliyor.

OKX, 21-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen bir kullanıcı oylamasını takiben AIDOGE ve BONE varlıklarını işlem yapmak için listeleyeceğini duyurdu. AIDOGE Arbitrum ağı üzerinde geliştirilen yeni bir deflasyonist kripto para birimidir, BONE ise Shibarium'un yönetişim jetonudur ve ikinci katman ağındaki işlem ücretleri için kullanılacak.

Zimbabve Merkez Bankası, ülkenin para birimini istikrara kavuşturmak için altın destekli bir alternatif kripto para birimi projesi üzerinde çalışıyor. Dijital para birimi, döviz dalgalanmalarına karşı koruma sağlaması bekleniyor ve düşük nominal değerli Zimbabve dolarlarının dijital altın için takas edilmesine izin verecek.

Wrapped Bitcoin token (cBTC), Cardano'nun test ağına piyasaya sürüldü. Bu, Bitcoin yatırımcılarının cBTC kullanarak Cardano'nun merkezi olmayan finans ekosistemine katılmasına olanak tanıyacak ve Bitcoin'in fiyatına sabitlenmiştir. cBTC, kullanıcıların cBTC jetonları oluşturmasına olanak tanıyan Cardano ağındaki anetaBTC protokolünde çalışacaktır.

Battı dediler 1 yılda %300 kazandırdı ! PARANIZ 4'E KATLANDI ! Battı dediler 1 yılda %300 kazandırdı ! PARANIZ 4'E KATLANDI !

Ethereum ağı, son güncelleme sonrasında büyümeye devam ediyor. Ethereum'da bakiyesi olan adreslerin sayısı neredeyse 98 milyona ulaştı ve ağdaki gaz kullanımı da son bir ayın en yüksek seviyesine çıktı. Shapella güncellemesi, ağdaki kilitlenmiş değerin artmasına neden oldu ve şu anda 18.897.775 ETH kilitli durumda. 894.671 ETH için çekme talepleri sunuldu ve 27.809 doğrulayıcı mevcut çekim sırasında bekliyor.SHIBA INU Coin Nedir? › CoinTürk

Editör: Burhanettin Ercuman