Kriptoda düşüşün sebebi Silvergate

Silvergate şirketinin mali verilerini tarihinde açıklamaması üzerine bazı kripto şirketleri ve borsaları Silvergate üzerinden yapılan işlemleri durdurdu.

Bitcoin 44.000 $ ! Bitcoin 44.000 $ !

Kripto para piyasalarında bir süredir devam eden sıkışma, ABD’li ödeme ağı Silvergate ile ilgili problemler dolayısıyla sert şekilde aşağı yönlü çözüldü.

Bitcoin ABD kripto ödeme ağı Silvergate’in sıkıntıya girmesi sebebiyle yüzde 6’ya kadar düşüş yaşadı ve 22 bin 330 dolarları test etti.

ABD Kaliforniya merkezli Silvergate Capital’in yıllık mali tablolarını açıklamayı ertelemesi sonrasında önde gelen kripto Borsaları Silvergate’in faaliyetlerini devam ettirme kabiliyeti konusunda ortaya çıkan endişeler nedeniyle Silvergate Exchange Network üzerinde para yatırılmasını ve çekilmesini geçici olarak askıya aldılar.

Aralarında Coinbase Global, Galaxy Digital, Crypto ve Bitstamp’ın olduğu önde gelen kripto şirketleri, Silvergate Capital’i bankacılık ortağı olarak kullanmayı geçici olarak durdurdu.

Silvergate ile çalışmayı durduranlar arasında stablecoin platformları Paxos ve Circle ile, Cboe’nin dijital varlık piyasası, kripto para borsası Gemini de yer aldı.

Editör: Erdem Yeşilyurt