Türkiye’den yapılan çağrılara birçok isim ve kuruluş sessiz kalmadı ancak bir isimden şaşırtıcı bir adım geldi. Hayırseverliğiyle bilinen Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ise Ahbap derneğine sadece 1 ETH’lik  bağış yaptı. Buterin’in bağışı Ethereum topluluğu tarafından tepkiyle karşılandı. Buterin daha önce Hindistan’a yaklaşık 1 milyar dolarlık, Ukrayna’ya ise 5 milyon dolarlık kripto varlık bağışlamıştı.

Murat Pak, Vitalik'in bağışını iade etti

Türkiye’den yapılan çağrılara birçok isim ve kuruluş sessiz kalmadı ancak bir isimden şaşırtıcı bir adım geldi. Hayırseverliğiyle bilinen Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ise Ahbap derneğine sadece 1 ETH’lik (1.540 dolar) bağış yaptı. Buterin’in bağışı Ethereum topluluğu tarafından tepkiyle karşılandı. Buterin daha önce Hindistan’a yaklaşık 1 milyar dolarlık, Ukrayna’ya ise 5 milyon dolarlık kripto varlık bağışlamıştı.

Son 6 Ayda Dalgalanan Bir Performans ve Kar Payı Dağıtımı! Son 6 Ayda Dalgalanan Bir Performans ve Kar Payı Dağıtımı!

Dijital sanatçı Murat Pak da Buterin’e sert tepki gösterdi ve bağışını iade etti. Murat Pak, Buterin’e 1 ETH’yi geri gönderdi. Pak, Twitter hesabından “İade edildi” ifadesini kullanarak, tranferin görüntüsünü paylaştı. Pak, daha sonra yaptığı paylaşımında, “Elbette Vitalik Buretin destek cüzdanını doğruluyor olabilir. Etkili teknoloji figürlerinin tam işbirliği sunacağından hiç şüphem yok. Benim hareketim yalnızca yanlış sosyal medya iletişimini vurgulamak içindi” dedi.

Buterin’in 1 ETH’lik bağışının amacı bilinmiyor. Bazı kişiler Buterin’in 1 ETH’lik bağışının teyit amaçlı olduğunu düşünüyor. Bu bağış ile topluluğa daha fazla destek için mesaj verdiğini ifade ediyor. Ancak Buterin’in bağışına azımsanmayacak kadar büyük bir çoğunluk ise sert tepki gösterdi.

Editör: Erdem Yeşilyurt