Bitcoin'den dev hedef ! Bitcoin'den dev hedef !

Kripto para piyasaları, yılın başından bu yana %80'in üzerinde değer kazanarak dikkat çekici bir performans sergiledi. Ancak son raporlar, kripto para piyasalarına yönelik yatırımlarda bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

2023'ün ilk çeyreğinde, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasalarına olan ilgisinin azaldığı kaydedildi. The Information tarafından yayınlanan rapora göre, kripto para ve blockchain girişimleri bu yılın ilk çeyreğinde 900 milyon dolar topladı.

Ancak bu rakam, 2022'nin ilk çeyreğine göre %87'lik bir düşüşe işaret ediyor. Geçmiş verilere bakıldığında, kripto para sektörü son iki yılın en düşük yatırımını almış durumda. Fonlanan projelerin sayısı da geçtiğimiz yıla göre azalmış durumda.

Gelen raporlara göre, risk sermayesi (VC) fonları, son dönemlerde köklü veya henüz gelişim aşamasında olan projelere yöneliyor. Örneğin, henüz ana ağa geçmeyen Sei, son 7 gün içinde art arda 50 milyon dolar ve 30 milyon dolarlık yatırım buldu. Ayrıca sektörün köklü firması Ledger, Mart ayında 108 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Kripto Para nedir, fırsatları ve dezavantajları nelerdir?

Editör: Burhanettin Ercuman