Nisan ayı, kripto para piyasasında heyecan verici bir yükseliş dönemi yaşanıyor. Bitcoin (BTC) fiyatı 30.000 doları aşarak tarihi bir seviyeye ulaştı ve yatırımcılar ilerleyen saatlerde ne bekleyebilecekleri konusunda meraklılar. Ancak, önümüzdeki günlerde BTC fiyatının yükseliş eğilimini sürdürmesi bekleniyor. Bunun birkaç sebebi var.

Öncelikle, BTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri aşağı yönlü bir trend izliyordu. Ancak son zamanlarda bu trend çizgisinden çıkarak yukarı doğru hareket etmeye başladı. Bu da, BTC fiyatında bir trend dönüşümünün başladığına işaret ediyor.

Bitcoin'in günlük grafiği de olumlu bir tablo çiziyor ve fiyat için daha fazla yükseliş sinyalleri gösteriyor. Örneğin, günlük RSI hareketi düşüş eğilimi göstermiyor ve BTC'nin yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ayrıca, yükselen direnç çizgisi de kırılmış ve bu bölge destek olarak doğrulanmış durumda. Fiyat artışı devam ederse, günlük zaman dilimindeki en yakın direnç seviyesi 31.800 dolara kadar çıkabilir.

Son olarak, kısa vadeli dalga sayısı da yukarı doğru hareketle uyumlu görünüyor. BTC fiyatı, 10 Mart'ta başlayan bir artışın beşinci ve son dalgasında yer alıyor. Bu artışın uzun vadeli dalga sayımızla uyumlu olup olmadığı belirsiz olsa da, mevcut artış hala devam ediyor. Bitcoin fiyatı 30.000 doların üzerinde bir sonraki direnci aşarsa, altcoinler için beklenen yükseliş hareketini tetikleyebilir. Ancak, fiyatın başaramaması durumunda BTC'nin 24.600 dolara kadar düşebileceği öngörülüyor. Tüm bunların bir sonucu olarak, BTC fiyatının yakın gelecekte uzun vadeli direnç seviyesi olan 31.700 dolara doğru ilerlemesi bekleniyor.

Bitcoin'den dev hedef ! Bitcoin'den dev hedef !

Bugünün öne çıkan kripto para haberleri – 21 Mart 2022 - EKOTÜRK

Editör: Burhanettin Ercuman