FTX ve bağlı borçluları, iflas süreci kapsamında LedgerX iştiraklerini Miami International Holdings yan kuruluşu M7 Holdings'e satmak için anlaşma sağladıklarını duyurdular. Satış işlemi FTX borçlularına yaklaşık 50 milyon dolar gelir sağlayacak.

FTX Borçluları İcra Kurulu ve Yeniden Yapılandırma Başkanı John J. Ray III, varlıklardan gelir elde etme ve paydaşlara geri ödeme yapma çabalarının bir parçası olarak Miami International Holdings ile anlaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Satış işlemi, ABD İflas Mahkemesi'nin onayına tabi olacak ve kararın 4 Mayıs 2023 tarihinde açıklanması bekleniyor. İflas mahkemesi daha önce, FTX'in bağlı kuruluşlarını, FTX Japan, FTX Europe ve Embed Financial Technologies gibi diğer şirketleri de satma planını onaylamıştı.

Kripto Para Borsasına Saldırıda Tutuklama Kararı! Kripto Para Borsasına Saldırıda Tutuklama Kararı!

Satış kararının ardından yapılan yasal başvurular, 100'den fazla şirketin FTX'e bağlı kuruluşları satın almak istediğini ortaya koydu. Ayrıca, kayyum heyeti, varlık satışı ve fon toplama işlemlerinin ardından FTX'in yeniden açılmasını da değerlendiriyor. Ancak, fonların alacaklılara dağıtılıp dağıtılmayacağı veya borsanın yeniden açılması için kullanılıp kullanılmayacağı konusunda henüz karar verilmedi.

FTT, borsanın iflası öncesinde yerel token olarak kullanıldı ancak satış ve borsanın yeniden açılma ihtimaline rağmen, önemli bir fiyat hareketi göstermedi. Ancak, borsanın yeniden açılacağına dair söylentiler, FTT'nin fiyatında önemli bir artışa neden oldu ve bir günde %75'e kadar yükselerek 2,85 dolara kadar çıktı. Ancak o tarihten bu yana FTT düştü ve şu anda yaklaşık 1,6 dolardan işlem görüyor.Kripto para dünyası yerle bir: Sebep Binance-FTX kavgası - Akdeniz Telgraf

Editör: Burhanettin Ercuman